5 ФІЛЬМІВ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ


Підлітковий вік – це новий етап формування особистості: фізіологічний, психологічний, сексуальний.
У вік цифрових технологій підлітки формують себе самі, бо в безкінечному інтернеті можна знайти таку ж безкінечну кількість найрізноманітніших матеріалів для пошуків свого «я».
Та, вважаю, без фільмів повноцінне формування особистості не відбувається. У кіно найпростіше знайти спорідненого героя чи героїню, відчути аналогічну проблему та пережити ідентичні емоції. Знаю по собі. Хоч в давню епоху мого підліткового віку ще не було безлімітного інтернету, а тим більше - wi-fi. За час загрузки телефонного модему зникало будь-яке непоборне бажання віднайти якусь загадкову статтю чи фільм. Тому я багато читала. І черпала корисну для себе інформацію з книг. У сучасному світі бачення у підлітків дещо видозмінилося: вони дізнаються про все швидше та, можливо, якісніше. Але хто його знає…
То ж сьогодні пропоную 5 фільмів, які повинен побачити хоча би раз кожен підліток.
1. «Спілка мертвих поетів» («Dead Poets Society», 1989, режисер – Пітер Вір). У головній ролі – неперевершений Робін Вільямс. Фільм, який надихає і мотивує бути чесними передусім з собою. Боротися, але залишатися людиною. Досягати мети, але не забувати про мрії. Навчатися, але не змінювати переконань. Бути сильними, але не принижувати інших. Мислити, але не зупинятися творити…
2. «10 причин моєї ненависті» («10 Things I Hate About You», 1999, режисер – Ґіл Юнґер). У головних ролях – Гіт Леджер і Джулія Стайлз. Визнана однією з найкращих у кінематографі історія про стосунки хлопця-хулігана та спокійної дівчини-поетеси. Здавалося би, що їх може поєднати? Любов, що ж іще. Так, фільм розповідає, на які вчинки заради кохання здатен підлітковий максималізм. І як цей підлітковий максималізм врешті-решт переростає у дорослість та усвідомленість своїх слів, вчинків та дій…
3. «Клуб «Сніданок» («The Breakfast Club», 1985, режисер – Джон Гюз). Що трапиться, якщо помістити у закриту кімнату пятьох підлітків з різних шкільних каст: спортсмена, ботана, хулігана, самітницю і шкільну принцесу? Сотні варіантів розвитку подій приходять на думку. Та режисер пропонує глядачам найоптимістичніший. Але як розвивається сюжет на шляху до порозуміння і, можливо, неочікуваного фіналу для деяких глядачів? Треба дивитися хоча би заради фінальної сцени та крутого саундтреку…
4. «Американський пиріг» («American Pie», 1999, режисер – Пол Вайц). Хтось хоче мене заплювати за вибір? Ну що ж… То – ваше право. Але саме цей фільм дуже добре ілюструє тему першого сексуального досвіду. Жоден інший не дає глядачам-підліткам такої легкості та простоти через призму насправді серйозної проблеми. Можна довго сперечатися, та «Американський пиріг» - універсальна енциклопедія для перших уроків сексуального виховання: як робити можна, а як – ніколи в житті…
5. «Краса по-американськи» («American Beauty», 1999, режисер – Сем Мендез). Соціальна оскароносна драма з рейтингом 8.3 на IMDb. Фільм, який проковтнув та пережував усі рівні стосунків між батьками та дітьми-підлітками, відкриваючи глядачам найчорніші закутки людської душі та найхимерніші бажання. Саме підлітки у цьому фільмі знайдуть для себе цілий ряд відповідей на питання, які стосуються їхньої сексуальної ідентичності, стосунків з батьками, стосунків іншого рівня з батьками своїх друзів. І так, я впевнена, що «Красу по-американськи» можна дивитися до повноліття. Можливо, навіть бажано…

І фільм-бонус! Якщо ви є любителем фільмів на кшталт «10 причин моєї ненависті», то рекомендую переглянути мюзикл 1978 року «Бріолін» з Джоном Траволтою у ролі хулігана.

Коментарі